Ena od nalog naše šole in vrtca  je skrb za naravo in ekološka ozaveščenost, zato že vrsto let zbiramo odpadni papir. Z zbranim denarjem pomagamo staršem pri plačilu stroškov šole v naravi ali drugih aktivnosti na šoli oz. v vrtcu.

V letošnjem šolskem letu bomo imeli na matični osnovni šoli, na podružničnih šolah in v vrtcu zbiralne akcije papirja po naslednjem razporedu:

Osnovna šola Žužemberk:

• 1. zbiralna akcija bo v četrtek, 21. in v petek, septembra  2017  za plavalno šolo v naravi za 3. razred. V tej zbiralni akciji bodo pri zbiranju papirja sodelovale vse enote šole, matična šola in podružnice.
  • 2. zbiralna akcija bo  v četrtek, 16.  in v petek, 17. novembra 2017 za naravoslovno šolo v naravi za 8. Papir zbirajo  vsi učenci matične šole Žužemberk.
  • zbiralna akcija bo v četrtek, 18. in v petek 19. maja 2018 za zaključni izlet učencev 9. razreda. Papir zbirajo vsi učenci matične šole Žužemberk.

PŠ Dvor:

• 1. zbiralna akcija bo v četrtek, in v petek,  22. septembra  2017  za plavalno šolo v naravi za 3. razred. V tej zbiralni akciji bodo pri zbiranju papirja sodelovale vse enote šole, matična šola in podružnice.
  • zbiralna akcija bo prvi teden aprila 2018.
  • zbiralna akcija bo prvi teden junija 2018.

PŠ Ajdovec:

• zbiralna akcija bo oktobra 2017
  • zbiralna akcija bo aprila 2018

PŠ Šmihel:

• Od oktobra 2017 do konca maja 2018 bodo na šoli zbirali papir. Odvoz bo konec maja.

Vrtec Žužemberk in Dvor:

• 1. zbiralna akcija bo med 9. in 13. oktobrom 2017
  • zbiralna akcija bo med 5. in 9. marcem 2018
  • zbiralna akcija bo med 4. in 8.  junijem 2018

Vabimo vas, da pri zbiralnih akcijah papirja sodelujete, o morebitnih spremembah datumov odvoza bomo učence pravočasno obvestili.