Erasmus+: Izdelava digitalne zbirke s pomočjo orodja Minecraft

Tema prijavljenega projekta je IZDELAVA DIGITALNE ZBIRKE S PROGRAMOM MINECRAFT (How to create a Digital Collection by means of Minecraft). Projekt mobilnosti je bil odobren. Projekt bo potekal od 1. 9. 2021 do 1. 3. 2023. Sodelovali bomo s turško in špansko šolo. S šolama si bomo izmenjavali izkušnje, se srečevali na rednih mesečnih srečanjih preko videokonferenc, v šolskem letu 2022/2023 pa bomo izvedli tudi mobilnost.

Razvijali bomo uporabo digitalnih orodij in ustvarjali digitalne zbirke ter te elemente in uporabo orodij vključevali v poučevanje pri različnih predmetih. Osredotočili se bomo na uporabo programa Minecraft. Našo prakso bomo predstavili našim partnerskim šolam pa tudi širšemu okolju, prakso partnerskih šol in nova znanja, ki jih bomo pridobili, pa bomo prenesli v naš pouk in poučevanje.