Z izbirnimi predmeti želimo omogočiti učencem razvijanje lastnih interesov in sposobnosti.

V 7., 8. in 9. razredu učenci in učenke izberejo dve ali tri ure izbirnih predmetov, ki so lahko iz leta v leto različni. Razporejeni so v dva sklopa: družboslovno-humanističnega in naravoslovno-tehničnega. Izbirnim predmetom predmetnik namenja eno uro na teden, razen tujemu jeziku dve. Na začetku šolskega leta imajo učenci en mesec časa za »popravek« svoje izbire. Učenec pa se lahko v tem primeru vključi le v tiste skupine, kjer je še prostor in ki so časovno usklajene z njegovim siceršnjim urnikom.

Šola je izdala zgibanki za obvezne in neobvezne izbirne premete, ki jih predlaga za šolsko leto 2015/16. Predstavitev predmetov v zgibanki bo v pomoč učencem in učenkam ter njihovim staršem pri izbiri. Zgibanka je na voljo v elektronski obliki:OIP-zgibanka.pdf in NIP-zgibanka.pdf.