Danes se je dvanajst devetošolcev udeležilo podelitve bralnih priznanj v Novem mestu. Teh dvanajst devetošolcev se zelo dobro zaveda, kako pomembno je branje v našem življenju in vedo, da je knjiga naša najboljša prijateljica. Vseh devet let šolanja so pridno brali in vsako leto osvojili bralno priznanje. Danes so dobili prav poseben naziv – postali so zlati bralci. Samo za njih je DPM Mojca Novo mesto, v sodelovanju z Društvom bralna značka, organiziralo prav posebno prireditev. Zbralo se je 280 devetošolcev iz Dolenjskih občin, ki so devet let osvajali bralna priznanja. Vsak je prejel knjižno darilo – delo Janje Vidmar in Benke Pulko: Otroci sveta. Nato smo prisluhnili zanimivemu nastopu igralca Rada Muleja. Upam, da bo knjiga še naprej zvesta spremljevalka naših zlatih bralcev.

Tinka Fric Kočjaž

zlati bralec 640 x 480