Tudi letos je, tako kot vsako leto, 20. decembra 2014 na OŠ Drska v Novem mestu potekalo posamično področno osnovnošolsko prvenstvo. V dveh starostnih kategorijah je tekmovalo skupno 83 mladih šahistov in šahistk, med njimi jih je bilo deset tudi iz naše šole.

Poleg že izkušenih, Tonija in Štefana Travnika, ki sta tekmovala pri starejših dečkih (rojeni 2000 in mlajši), smo imeli tokrat številno zastopstvo v mlajših kategorijah (rojeni 2003 in mlajši). Pri mlajših dečkih so igrali: Matej Zaletelj, Dominik Hrovat in Nejc Muhič, pri mlajših deklicah pa Lara Longar, Nuša Glavan, Aja Amalija Pečar, Neja Mirtič in Gabrijela Pajnkiher.

Zadovoljni smo z izkupičkom. Naša najboljša tekmovalca sta bila Toni Travnik, ki je bil med starejšimi dečki šesti, ter Lara Longar, ki je bila med mlajšimi deklicami sedma. Odlično je šahiral tudi Matej Zaletelj, ki je imel enako število točk kot tretjeuvršeni pri mlajših dečkih, vendar je bil zaradi slabšega dodatnega kriterija na koncu osmi.

Slike s tekmovanja so na spletnih straneh:

Mentorica: Neva Čopi