Na šoli so ekološka ozaveščenost, čista šola in čista okolica ene izmed prednostnih nalog naše šole. V soboto, 11. aprila, ko je bil za nas delovni dan, smo na šoli organizirali očiščevalno akcijo, v okviru katere smo učitelji z učenci in nekaterimi starši očistili našo okolico. Učenci so bili razdeljeni v 35 skupin, ki so jih vodili učitelji, nekatere tudi starši. Vsaka skupina je bila zadolžena za eno območje. V pomoč nam je stopila tudi občina, ki je poskrbela za vrečke za smeti, rokavice in odvoz odpadkov. Čiščenje okolice je trajalo dve šolski uri, vsi pa smo k akciji zavzeto pristopili. Skupaj smo nabrali 55,75 vrečk smeti (skupine so nabrale od 1/2 do 4 vreč). Večina skupin je vreče za smeti odložila v zabojnike; šest vreč pa so skupine odložile in so jih odpeljali kasneje. Vsi, ki so pri akciji sodelovali, so bili pri delu zavzeti in pridni. Velika zahvala in pohvala gre staršem, ki so sodelovali pri naši očiščevalni akciji. Zahvaljujemo se naslednjim staršem: ga. Zdenka Barčič, ga. Nataša Pečjak, ga. Milena Škrbe, ga. Katja Grubar, ga. Vesna Jaklič, g. M. Zaletelj, ga. Andreja Koncilja, ga. Anica Šuštar, ga. Jožica Štrasberger, g. Jože Primc in ga. Marija Štepic. Vsem sodelujočim hvala. Še naprej bomo skrbeli za lepo in čisto okolico našega kraja.

Zapisala Tinka Fric Kočjaž

očiščevalma