MAMA, TI SI MOJA!

Tako je pisalo na vabilu, ki so ga otroci  v enoti Stara šola odnesli svojim staršem domov in jih vabili na druženje v telovadnico, kjer smo samo zanj pripravili kratek program.

Rdeča nit celotne prireditve je bila: »Ohranimo ljudske pesmi, plese in običaje«. To je tudi naša prednostna naloga . Vsaka skupina je pripravila nekaj prav posebnega in predstavila številnemu občinstvu. Zapeti in zaplesati pa smo znali tudi vsi skupaj. Da  je bila prireditev še bogatejša, je poskrbela učenka naše šole Nastja Krese, ki s svojo harmoniko sledi narodnim vižam. Zaigrala je čudovito pesem o mami, spremljala  otroški ljudski ples in petje otrok.                               Za ohranitev ljudskih pesmi, pa v našem kraju skrbijo tudi ljudske  pevke Društva upokojencev Žužemberk . S svojo prisotnostjo in lepim petjem so dokazale , da se za pozabljanje kulture in kulturne dediščine še ni  potrebno bati.

Hvala vsem,ki ste obogatili praznični dan.

Vzg. Blatnik Zdenka

Objavila: K. Longar