Učenci 1. in 2. razreda OŠ Žužemberk smo v petek, 13. 5. 2011, odšli na letovanje v COŠD Kranjska Gora.Pot nas je najprej vodila na Bled, kjer smo si ogledali Blejsko jezero z otočkom in si privoščili težko pričakovani sladoled.Po sladoledu smo se odpravili do doma v Kranjsko Goro, kjer smo se nastanili in se nato odpravili do jezera Jasna. Otroci so bili najbolj navdušeni nad igrali in pljuski, ki so jih povzročili kamenčki, ki so jih metali v vodo.Po večerji smo prebrali pravljico in se odpravili spat.

Drugi dan smo izdelovali Kekca in obiskali Kekčevo deželo. Otroci so bili navdušeni nad Kekcem, ki je ukane in zvijače kar stresal iz rokava. Srečali smo tudi Brinclja in Pehto,ki nas je prijazno sprejela in nas pogostila s čajem in kruhom, v katerega je zamesila korajžo.Pred večerjo smo zakurili še ogenj pri jezeru Jasna in pisali razglednice. Po večerji pa smo imeli karaoke, kjer so otroci preizkušali svoje glasilke. Prebrali smo še pravljicoin se odpravili spat.V nedeljo smo se prebudili v deževen dan. Zjutraj smo že pakirali kovčke in potovalke. Po zajtrku smo odšli v Planico na obisk k učencem iz podružnic Ajdovec, Dvor in Šmihel. Ga. Marta Baša nam je prijazno povedala nekaj o Planici in njeni velikanki. Ogledali smo si še kratek film in pogledali kje se pripravljajo naši športniki na največja tekmovanja.Potem smo se odpravili v naš dom, pojedli kosili in se odpeljali domov.Letovanje je bila zelo prijetna izkušnja za otroke in spremljevalce.

ga. Blanka Perpar

IMGP4227-1