Ste morda mislili, da vrtičkarji ne poznamo slavnega dr. Figa? Pa še kako dobro vemo, da je bil to dobro poznan slovenski pesnik, ki je imel zelo rad otroke. V dnevih okrog njegovega praznika smo se kulturno udejstvovali na zelo različne načine.

S pomočjo šolske knjižničarke smo se potopili v skrivnostno pripoved o Povodnem možu, kateremu je edinemu uspelo očarati lepo Uršiko in jo odpeljati v skrivnostni podvodni svet Ljubljanice.

DSC 3217

Kulturno popotovanje smo nadaljevali na razstavi »Suhokranjskih dobrot kmečkih žena«. Naše mame in babice so res prave mojstrice. S testa in drugih sestavin so oblikovale klobučke, sadeže, različne živali, drevesa,… Na koncu smo njihove dobrote lahko še poskusili.

Z umetnostjo smo nahranili tudi naše oči. Občudovali smo likovno razstavo ga. Anice Škoda, ki je svoj talent prelila na platno z motivi rož, sadja, vtisov iz narave,…

DSC 3259

V čast knjižni umetnosti smo pobrskali po seznamu svojih najbolj priljubljenih pravljic, zgodbic, pesmic in v vrtec prinesli svoje najljubše knjige s pomočjo katerih smo v igralnici pripravili razstavo in se s tem vsak trenutek spomnili, da se tudi naša otroška domišljija na svoj način zaveda kulture in umetnosti.

Zapisala: Urška Derganc