Ob zaključku bralne značke je učence, ki so jo opravili, čakal nagradni izlet na ranč Aladin. Učenca 2. Razreda sta takole strnila svoje vtise:

Včeraj smo šli na ranč Aladin. Ko smo prišli, je gospa knjižničarka podelila nagrade za vse tiste, ki so največkrat obiskali knjižnico. Potem smo šli malicati. Kasneje nas je vodič prijazno povabil na pot okoli ranča. Videli smo zajčke, purana, nanduja, kenguruja, ježevca, morskega prašička … Ta dan mi je bil všeč.

Marija Travnik

Šli smo na ranč Aladin. Učiteljica Tinka je razdelila priznanja. Ko smo pojedli malico, smo se lahko šli igrat. Poklical nas je gospod za ogled živali. Imeli so: morskega prašička, nanduja, zajčke, kenguruja, ježevca, purana, kokoške, petelina, prerijskega psa, pujske, ptice, rakune, osla, kamelo, jelena in lame. Kupili smo sladoled in igračke. Lahko smo se še malo poigrali. Potem smo se z avtobusom odpeljali v šolo. Na izletu sem se zelo zabaval.

Tim Mrvar