17. septembra se začenja vseslovensko bralno tekmovanje v okviru društva Bralna značka. Na naši šoli smo začetek bralne sezone slovesno odprli v petek, 15. 9., z nastopom Sašota Dolenca.

Sašo Dolenc je fizik, filozof, urednik, prevajalec, novinar in pisatelj. Njegovo mladinsko delo Od genov do zvezd so lansko leto dobili v dar zlati bralci. Pisatelj in znanstvenik nam je povedal nekaj resničnih zgodb iz sveta znanosti in izumov, poudaril, kako pomembno je znanje ter združil znanost in književnost. Nastop je bil zelo zanimiv in tako učenci kot učitelji smo odšli z zelo pozitivnimi vtisi. Knjižnica je bila po nastopu polna učencev, ki so iskali knjige za branje in upam, da bo taka bralna vnema vzdržala do konca šolskega leta.
                                                                                           Tinka Fric Kočjaž