V četrtek, 27. 5., smo imeli učenci 2. razreda orientacijski pohod. Od šole smo se podali proti Cviblju in naprej do Morišč.  Pot smo nadaljevali po stari Rimski poti, ki vodi od Dvora do Ivančne Gorice, do sredine gozda, potem pa skrenili desno proti vasi Reber. Poti smo sledili preko označenega zemljevida in pravo veselje je bilo, ko smo se uspešno po drugi poti vrnili nazaj v Žužemberku. Med potjo so učenci reševali različne naravoslovne naloge, učiteljica pa je poskrbela za kakšno dodatno razlago o rastlinju, razgledu, orientaciji. Skupno potepanje je vsem kar prehitro minilo. Učenci so uživali v branju zemljevida in reševanju nalog, tako, da niti opazili niso, kdaj so prehodili 9 kilometrov. Želimo si še več takih šolskih dni.

učenci in učiteljica 2. razreda