Predzadnji torek tega šolskega leta smo se šestošolci  namesto v šolo odpravili kar v grad. Tam si je ena skupina ogledala posamezne dele gradu pod vodstvom g. Vlada Kostevca,  druga pa spoznavala, kako so živeli in kako so bili oblečeni. Med ogledom gradu smo izvedeli, kakšne grbe je imela posamezna družina, slišali smo žalostno zgodbo o grofici Ani in njenemu medvedu. Videli pa smo tudi razstavo o risih.  V drugem delu smo izvedeli, da so imeli vitezi na sebi kar 70 kg vse opreme z oklepom. Gospod Andrej Pršina nam je povedal, da so obleke prali le enkrat tedensko.

Zaplesala pa sta nam tudi soplesalca v oblekah iz srednjega veka. Ta dan smo se naučili veliko novega o našem gradu. To zgodovino pa si želimo deliti še z našimi naslednjimi rodovi. Naj se zgodovina našega gradu v Žužemberku ohrani!

Hana, 6. a

VTISI OSTALIH ŠESTOŠOLCEV:

• »Najbolj mi je bilo všeč, ko smo videli kakšno orožje so imeli na gradu.«      Klavdija, 6. a
  • »Največji vtis je name naredila temnica. Ubogi tisti, ki so bili v njej.«      Nika M., 6.a
  • »Všeč mi je bil obisk grajskega psa, ne morem verjeti da so si umazane roke brisali v pasji kož«           Saška, 6. a
  • »Najbolj mi je bilo všeč sprehod po gradu.«                Gaber, 6. a
  • »Navdušil me je ples. Zanimivo mi je bilo, ker se niso smeli objemati med plesom.«              Neža, 6. a
  • »Všeč mi je bilo, ko so razkazali meče in mučilne naprave.«          Žana, 6. a
  • »Navdušil me je razgled z grajskega stolpa.«         Nik, 6. a

Najlepša hvala g. Vladu Kostevcu, g. Andreju Pršini in ostalim članom viteškega reda za resnično zelo zanimivo in doživeto popotovanje po gradu in njegovi zgodovini.

Zapisi so nastali pri novinarski delavnici v okviru tehniškega dne.

Fotografije: Sanja Nose, prof.