Od 9.-11.5.2017 je potekalo rolanje in kolesarjenje za Zlati sonček v obliki športnega dneva. Kljub oblačnemu vremenu, nam je športni dan po urah uspelo izvesti. Učenci so bili razdeljeni v dve skupini. Eni so kolesarili, drugi so se rolali. Nato so se skupine zamenjale. Nekateri prvošolčki so hitro pokazali svoje znanje kolesarjenja, nekateri so potrebovali malce vaje, spet nekaterim se je uspelo naučiti voziti in zavijati s kolesom. Učenci so bili zagnani, upoštevali so pravila ter izvajali naloge. Po poligonu so vadili zavijanje in vijuganje med stožci, ustavljanje ter vožnjo med stožci. Toda rolanje je bil kar za vse prvošolčke precejšen zalogaj. Nekateri so se s tem športom srečali prvič. Najprej so se morali opremiti s ščitniki in čelado, nato si obuti rolerje in se podati na sprehod po travi. Najprej so se naučili padanja. Nato hoje po račje in dvigovanje rolerjev. Na igrišču smo jim postavili poligon, kjer so opravljali različne naloge. Prvi dan je bilo padcev kar precej, so pa zato učenci postajali vedno spretnejši in samozavestnejši pri rolanju. V teh treh dneh so učenci uživali v rolanju in kolesarjenju ter navdušeno zatrjevali, da bodo pridno vadili ta dva športa še naprej.

Čestitke prvošolčki

Tamara Kerman