ŠPORTNI DAN

V četrtek, 23. 9. 2021, smo se učenci 5. a in 5. b razreda odpravili na športni dan – jesenski pohod.

Voznik avtobusa nas je odpeljal v Draščo vas, kjer smo si ogledali Hišo kulture in nature, v kateri je soba, ki je posvečena pisateljici Ivanki Mestnik. V njej so razstavljena njena dela.  Tam nas je sprejela ga. Slavka Vidic, nam vse razkazala in ponudila okusen jabolčni zavitek. Nato smo se sprehodili do Šmihela. Tam smo si ogledali cerkev sv. Mihaela. Veliko zanimivih podatkov nam je povedala ga. Silva Papež. Nismo se pozabili ustaviti v naši podružnični šoli Šmihel, kjer nas je  sprejela ga. Marjeta Zore. Pot nas je vodila naprej proti Dešeči vasi, skozi Budganjo vas in na koncu do Žužemberka.

Ko smo prišli v šolo, smo bili veseli, ker smo prehodili pot in nikoli ne bomo pozabili te pisateljske poti.

Taja Tomažin in učiteljica iz 5. b