Današnje sobotno druženje po belokranjskih gozdovih in vrhovih je marsikateremu udeležencu današnjega pohoda privabil nasmeh na obraz. Pohodno turo smo pričeli na smučišču Bela-Gače. Po uspešno premagani strmini nas je gozdna kolovozna in ravno prav zasnežena pot vodila proti koči na Mirni gori. Pravo zimsko vreme z mrazom, malo pršiča na poti in dokaj jasnimi razgledi na okoliške griče so naredili naše popotovanje še bogatejše. Po okusni malici in toplem čaju v koči na vrhu smo se po markirani (krožni) poti vrnili proti smučišču. Otroci so si iz listja in vreč izdelali svoja lastna “vozila” za dričanje po snegu. Veselje in zadovoljstvo otrok ter njihovih staršev je bilo ob koncu veliko. Bili smo sklepčni, da je za nami še en lep, zanimiv in doživetij poln dan. Hvala vsem udeležencem pohoda za dobro voljo, vzpodbudne besede in medsebojno pomoč. Varno in srečno do skupnega snidenja.

Irena Platiše