V ponedeljek, 9.10., smo za sedmošolce izvedli kulturni dan. V okviru nacionalnega projekta Rastem s knjigo, v okviru katerega se spodbuja branje pri sedmošolcih in dijakih 1. letnikov, smo obiskali Knjižnico Mirana Jarca Novo mesto. Učencem je knjižničarka Helena Brulc predstavila oddelke knjižnice, potek izposoje in iskanje gradiva, gradivo njihove posebne zbirke Boga Komelja in nekaj del mladinskega leposlovja. Vsak učenec je prejel tudi knjižno darilo – delo Zvezde vabijo, avtorja Mihe Mazzinija. Poleg ogleda knjižnice nas je knjižničarka Mateja Kambič popeljala po literarnem pohodu po Novem mestu. Ogledali smo si hiše, kjer so prebivali novomeški pisatelji, hišo, kjer je domovanja Julija Primic ter pomembne zgradbe v osrednjem delu Novega mesta.

Kulturni dan je bil zelo zanimiv in poučen. Izvedeli smo veliko novih informacij ter dobro spoznali Knjižnico Mirana Jarca Novo mesto.
Najlepše se zahvaljujemo knjižničarkama, Heleni Brulc in Mateji Kambič, za zanimivo, poučno in strokovno dopoldne.
Upam, da smo učence motivirali za branje in obiskovanje knjižnice.
Tinka Fric Kočjaž