S kulturno prireditvijo, posvečeno obletnici smrti velikana slovenske poezije, smo na OŠ Žužemberk obeležili slovenski kulturni praznik.V programu so sodelovali otroški in mladinski pevski zbor, recitatorji, plesalke in plesalci baleta, hip-hopa. S skladbama Change the World in Dekle moje, pojdi z menoj so prireditev popestrili člani zasedbe družine Plut, ki so se izkazali v oddaji Slovenija ima talent. Osrednji gostji večera sta bili ga. Magda Kastelic Hočever in ga. Milena Slak, žena pokojnega slikarja Jožeta Slaka –  Đoke. Predstavljena je bila poklicna pot ge. Magde Kastelic Hočevar, ki je bila učiteljica OŠ Žužemberk polnih 34 let. Pri svojem delu je bila prizadevna in inovativna. Sodelovala je v različnih projektih uvajanja novih učnih pristopov. Skupaj z učenci so izdelali več kot dvajset raziskovalnih nalog. Uspešno poklicno pot ji je prekinila parkinsonova bolezen. Piše pesmi, izdala je tri pesniške zbirke, ki so bile predstavljene na prireditvi. Ureja revijo Trepetlika in je ambasadorka bolnikov te bolezni.

Učencem, ki so sodelovali na likovno-literarnem natečaju, so bile podeljene nagrade.

V prizidku male dvorane je bila odprta razstava akademskega slikarja in svetovljana Jožeta Slaka – Đoke, rojenega v Jablanu pri Mirni Peči. Za svoj slikarski opus je prejel številne nagrade. Razstavo si lahko ogledate vse do 6. 3. 2017 po predhodni najavi v tajništvu šole.

Zapisala: Nataša Škrbe