Skupaj za varnost otrok – takšen je bil namen prireditve ob evropskem tednu mobilnosti, ki je potekala na OŠ Žužemberk s podružnicami Ajdovec, Dvor ter Šmihel, in sicer 21. 9. 2016. K sooblikovanju prireditve smo povabili predstavnike društev in organizacij, ki bi našim učencem lahko kar najbolj predstavili pomen primernega obnašanja v prometu. Prireditev je potekala v dveh delih. Prvi se je odvijal v telovadnici, kjer smo lahko prisluhnili šolski himni v izvedbi pevskega zbora, učence je nagovorila ravnateljica ga. Mira Kovač, kasneje še policist g. Edvard Kramar. Sledila je predstavitev Društva paraplegikov Dolenjske, Bele krajine in Posavja, v okviru katere nam je njihov član g. Robi Bojanec predstavil svojo življenjsko izkušnjo. Kasneje so si učenci nižjih razredov ter starejše vrtčevske skupine ogledali še dramsko igro Rdeča kapica v prometu.

V drugem delu je potekal ogled raznovrstnih postaj na šolskem igrišču. Postaje: Društvo paraplegikov Dolenjske, Bele krajine in Posavja, Kolesarski klub Adria Mobil, Civilna zaščita občine Žužemberk, Radioklub Žužemberk, Kolesarstvo Smole, Medobčinski inšpektorat in redarstvo, Policijska postaja Dolenjske Toplice. Dan je minil v prijetnem ter novih informacij polnem vzdušju.

Vsem sodelujočim se zahvaljujemo za njihov prispevek k obogatitvi prireditve.

Zapisala in fotografirala: ga. Jana Mrvar