Ivanka Mestnik, Suhokranjka in častna občanka občine Žužemberk je imela v soboto, 1. oktobra 2016, v avli Osnovne šole Žužemberk predstavitev nove knjige Beli čeveljčki. Roman Beli čeveljčki je izšel pri Založbi Snovanja. Roman je knjiga za vse generacije. Govori o odraščanju male deklice v času po drugi svetovni vojni.
Ne gre spregledati, da je zgodba še kako aktualna tudi danes! Veliko slovenskih otrok zaman hrepeni po ljubeznivem sožitju ali vsaj po občasnih stikih z očetom, saj že vsak tretji otrok ne živi z obema staršema.

Na prireditvi so nastopali vokalna skupina Dvorjani in šolski pevski zbor ter bralki Majda in Maja. Prestavitev je bila prav posebna saj je bila prisotna junakinja zgodbe Sonja Babič in pedagoginja Mateja Petric. Za lep večer je poskrbela moderatorka Andreja Može. Obiskovalce sta nagovorili organizatorici ravnateljica Mira Kovač in Klavdija Longar predsednica Kulturno umetniškega društva Žužemberk.