V ponedeljek, 9.5.2022, je naša šola gostila polfinalni turnir šolskega državnega prvenstva v odbojki za starejše učence.

V prvi tekmi smo se pomerili z OŠ Cvetka Golarja iz Škofje Loke. Prva postava, za katero so igrali podajalca Tilen Urbančič in Vid Obrstar, ter sprejemalci-napadalci Vid Urbančič, Luka Novak, Tobija Črnivec in Jaka Longar Piškur, ni imela težkega dela. Zmagala je zanesljivo z rezultatom 2:0 (25:16, 25:18) v setih.

Drugo tekmo so igrali OŠ Cvetka Golarja proti OŠ Karla Destovnika Kajuha iz Šoštanja. Zmagali so Šoštanjčani z rezultatom 2:0 (25:18 in 25:19).

Tretja tekma je odločala o finalistu letošnjega državnega prvenstva. Med tri najboljše ekipe se je uspelo uvrstiti naši ekipi, po gladki zmagi z 2:0 (25:11 in 25:10) proti OŠ KDK iz Šoštanja. Igrali so še: Lovro Mesarič, Tim Mrvar, Nejc Župec, Luka Novak, Jan Pirc in Valter Jenkole.

Čestitke ekipi za uvrstitev na finalni turnir, kjer se bomo za naslov državnih prvakov pomerili z zmagovalcema A in C polfinalne skupine.

Utrinke s tekmovanja si lahko ogledate v biltenu.

zaključni bilten POLFINALE DEČKI

Mentor: Bojan Brulec