V sredo, 20.3.2019, je naša šola gostila polfinalni turnir šolskega državnega prvenstva v odbojki za starejše učence.
V prvi tekmi smo se pomerili z OŠ Jožeta Gorjupa iz Kostanjevice na Krki. Prva postava, za katero so igrali podajalca Mohor Travnik in Gašper Longar, sprejemalca-napadalca Jure Legan in Nejc Suhadolnik, ter blokerja Tomaž Novak in Jure Kocjančič, ni imela težkega dela. Zmagala je zanesljivo z rezultatom 2:0 (25:13, 25:14) v setih.

Drugo tekmo so igrali Kostanjevčani priti OŠ Stranje pri Kamniku. Slednjim tudi priznani slovenski trener Gašper Ribič (Calcit Kamnik) ni pomagal do zmage.

V tretji tekmi smo potrebovali le set za osvojitev prvega mesta. Tega je hitro osvojila prva postava, rezultat je bil 25:11. V drugem setu so dobili priložnost za igro mlajši igralci, ki so jo lepo izkoristili in zmagali 25:14. Poleg zgoraj naštetih so igrali še Vid Urbančič, Tristan Hrovat, Luka Novak, Niko Longar in Aljaž Tomšič.

Čestitke ekipi za uvrstitev na finalni turnir, kjer se bomo za naslov državnih prvakov pomerili z OŠ Kanal in najbrž OŠ Hoče.

Mentor: Bojan Brulec