V sredo, 4.1. 2024, je na OŠ Mokronog potekalo področno prvenstvo v odbojki za starejše učence. Na turnirju je nastopilo 6 ekip, ki so bile razdeljene v dve skupini. V skupini A so bili naš prvi nasprotniki domačini iz Mokronoga. Vedeli smo, da bodo nevaren tekmec, zato smo tekmo vzeli zelo resno. To se je pokazalo že v prvem nizu, ko smo odpor domačinov strli šele v končnici seta. Zmagali smo z rezultatom 25:20 in drugega s 25:15. V drugi tekmi smo premagali OŠ Center iz Novega mesta z rezultatom 2:0 (25:18, 25:23). V polfinalu smo premagali OŠ Otočec tudi z 2:0 (25:19, 25:18).

V finalu smo se pomerili z OŠ Šentjernej, ki je na lanskem finalu državnega prvenstva zasedla 2. mesto, naša šola pa je bila tretja. Prvi set smo gladko izgubili in ostali na 14. točki. V drugem setu smo odlično igrali vse do končnice, ko smo še vodili  z rezultatom 21:19, nato pa odigrali nezbrano in izgubili na 21. točki. Z 2. mestom na tekmovanju smo si priborili uvrstitev v 1/4 finale državnega prvenstva.

Našo šolo so na tekmovanju zastopali:  Obrstar Vid, Jenkole Valter, Urbančič Tilen, Obrstar Jakob, Novak Gal, Mrvar Nik, Osmanović Lan in Gliha David.
Vsi rezultati in galerija so v priponki.

Odbojka – starejši učenci 23-24

Mentor: Bojan Brulec