Prvenstvo je organizirala OŠ Žužemberk v četrtek, 28.3.2019. Udeležilo se ga je 6 ekip. Razdeljene so bile v dve skupini, kjer je vsak igral z vsakim. V skupini A so naši učenci najprej premagali vrstnike iz OŠ Šentjernej z rezultatom 2:0 (2,8) in OŠ Semič z 2:0 (13,8). V polfinalu smo igrali z drugo uvrščeno ekipo skupine B. OŠ Šmihel smo premagali z 2:0 (9,12).

V finalu smo se pomerili z OŠ Center, ki je bila tudi še brez poraza. Tudi tokrat so naši fantje pokazali odlično in zanesljivo igro in gladko zmagali z 2:0 (9,17). V prvi postavi so igrali Vid Urbančič-kapetan, Luka Novak, Tristan Hrovat in Tobija Črnivec. V drugi so bili Tomaž Pečjak, Anej Maver, Filip Mohorčič, Dominik Hrovat in Jaklič Jernej. Dva seta pa so igrali petošolci Jan Pirc, Maj Štrucelj, Lovro Mesarič, Nejc Župec, Tim Mrvar, Žan Prijatelj in tretješolec Tilen Urbančič.

Pohvale vsem 16-tim igralcem za osvojeno 1. mesto.

Več o prvenstvu si lahko ogledate v priponki.

mentor: Bojan Brulec