V  sončku in upanju, da nam bo vreme tudi tokrat naklonjeno, smo se  odpeljali proti Karavankam. Podali smo se do Doma na Zelenici. Kljub temu, da je bila pot za navzgor razmeroma strma, smo jo premagali v zmernem in zanesljivem tempu. Pri domu smo se okrepčali z malico, nato pa sva z učiteljico Darjo pripravili krajši orientacijski pohod. Sodelovanje med mlajšimi in starejšimi otroci se je izkazalo za zelo dobro ter koristno. Mlajši učenci so uživali v iskanju kontrolnih točk, starejši pa so bili zadovoljni, ko so jih lahko podučili o branju in pravilni rabi zemljevida. Zmagovalna skupina je bila nagrajena s sladkim priboljškom. Pred povratkom v dolino smo z majhnimi nagradami razveselili otroke, ki so bili naši najbolj zvesti pohodniki. Veseli dejstvo, da je veliko stalnih pohodnikov (staršev in otrok) s podružnične šole Dvor. Ko smo se vračali z Ljubelja, smo naredili krajši postanek pri spomeniku iz 2. svetovne vojne, kjer so ohranjeni temelji barak in drugim poslopij takratnega koncentracijskega taborišča-Ljubelj je bila podružnica Mauthausna. Spomnili smo se grozot vojne in si zaželeli, da se podobne stvari ne bi ponovile nikoli več. Dan smo zaključili prijetnejše. Ob Zbiljskem jezeru smo se pohladili s sladoledom in se pocrkljali s kavo.

Hvala vsem pohodnikom za prijetno družbo in se vidimo v prihodnjem šolskem letu. Vsem želim varen korak tudi med počitnicami.

Irena Platiše