V aktivu za šport smo se v decembru odločili, da našim otrokom in njihovim družinam ter vsem zaposlenim na šoli ponudimo zanimiv IZZIV, ki smo ga poimenovali PETERING. Ime smo izbrali po najvišjem suhokranjskem hribu Svetemu Petru, ki ima 888 m nadmorske višine. Cilj je, da zbereš čim več višinskih metrov s svojimi vsakodnevnimi pohodi, sprehodi. Seveda se ta številka hitreje povečuje, če gremo na kakšno vzpetino. Za tiste, ki niso ravno ljubitelji hoje v klanec, pa smo ponudili tudi nabiranje dolžinskih kilometrov.

Vsak si zadane svoj cilj, ki bi ga rad dosegel. Ponudili smo 3 možnosti pri nabiranju višinskih metrov:

1. cilj PETERING: čim hitreje doseči višinske metre Sv. Petra. (888 m) (CILJ DOSEGLO 130 OTROK IN 14 ZAPOSLENIH)

2. cilj TRIGLAVING: čim hitreje doseči najvišjo slovensko goro Triglav (2864 m) (CILJ DOSEGLO 17 OTROK in 5 ZAPOSLENIH)

3. cilj EVERESTING: za najbolj vztrajne- doseči najvišjo goro na svetu Everest (8848 m) (CILJ DOSEGEL 1 ZAPOSLENI)

Cilj pri daljinskih kilometrih si vsak zastavi svoj cilj. Lahko je, da se s svojimi metri odpraviš peš na morje, ali da recimo prehodiš pot okoli Slovenije. Skupaj je v tem delu sodelovalo polovica otrok naše šole (194 otrok in njihovih družin), marsikdo pa je pozabil pisati v tabelo, tako da bi bil rezultat lahko še boljši. Zraven sodeluje tudi 18 zaposlenih na OŠ ŽUŽEMBERK.

Naš izziv je razdeljen na tri časovne dele, dva sta že z nami in sledijo vmesni rezultati po razredih (do 15. januarja):

VIŠINSKI METRI:

1. mesto: 6.a razred – 31802 m
  2. mesto: 3. razred (vsi) – 22927 m
  3. mesto: 2. razred (vsi) – 21594 m

DALJINSKI KILOMETRI:

1. mesto: 5. b razred – 1103 km
  2. mesto: 6.a razred – 1049 km
  3. mesto: 1. razred (vsi) – 918 km

Pridno nabirajmo metre še naprej,  z vsakodnevnim gibanjem bomo lažje premagovali napore in stres, ki nam ga prinaša življenje.

ENA URA GIBANJA NA DAN – ODŽENE ZDRAVNIKA STRAN.

Pripravil: Marjan Kužnik