V letošnjem šolskem letu smo se prvič priključili projektu Medgeneracijsko branje, ki poteka pod okriljem društva Bralna značka. Izvedli smo pet srečanj.

Srečanj smo se udeleževali učitelji in devetošolci. Pred vsakim srečanjem smo prebrali eno knjigo, nato pa smo se o prebranem pogovarjali in izvajali različne bralne dejavnosti. Prebrali smo naslednja dela: Naročje kamenčkov, Geniji v dolgih hlačah, Gimnazijec in Ime mi je Damjan. S tem smo spodbujali branje in obiskovanje knjižnice ter krepili vezi med učitelji in učenci. V ponedeljek, 3. 7., smo izvedli zadnje, zaključno srečanje. Tokrat smo ga izvedli v naravi, ob reki Krki, ter na tak način v prijetnem in sproščenem vzdušju zaključili naše bralno druženje. S projektom bomo nadaljevali tudi naslednje šolsko leto.
Tinka Fric Kočjaž