Ob tednu Rdečega križa (8.5. – 15. 5.) so mnogi učenci pokazali, da imajo čut za solidarnost, saj so ob humanitarni akciji KOŠARICA na šoli zbrali veliko prehrambnih izdelkov, izdelkov za osebno nego ter tudi  šolskih potrebščin. Vse skupaj je bilo zbranih veliko izdelkov v skupni vrednosti okoli   530  evrov.  Pri akciji so bili v veliko pomoč krožkarji RK, saj so vse izdelke zložili, uredili in prešteli. Vsi izdelki, ki smo jih pri tej akciji zbrali, bodo dodeljeni socialno šibkejšim družinam naše občine.  Tri učenke 8. razreda pa so pomagale aktivistkam Rdečega križa iz Žužemberka tudi pri akciji KOŠARICA v trgovini na trgu.  Dekleta so nagovarjala mimoidoče ter poskrbela, da so se vozički polnili z različnimi izdelki. Obiskala nas je tudi poslanka Nsi, ga. Iva Dimic in prispevala kar voziček izdelkov, za kar se ji najlepše zahvaljujemo.

Vsem, ki so kakorkoli pomagali v tem tednu, se zahvaljujemo za izkazano pomoč.

Mentorica RK na šoli: ga. Petra Avguštin