V petek, 19.10.2018, je v Hočah potekal finalni turnir osnovnošolskega državnega prvenstva v odbojki na mivki. Nanj so se uvrstile najboljše štiri osnovne šole. Igralo se je po sistemu vsak z vsakim. Na koncu se je izkazalo, da je o prvaku odločala že druga tekma med OŠ Žužemberk in OŠ Kanal. Tekmo so začeli Gašper Longar, Nejc Suhadolnik in Mohor Travnik in takoj povedli s 3:0, nato naredili dve nepotrebni napaki in nasprotniku ponudili priložnost za igro. Do konca seta je bila potem igra izenačena, prvi set so dobili Kanalci z rezultatom 15:13. Tudi v nadaljevanju je bilo zelo izenačeno, v naši ekipi je Gašperja zamenjal David Pajnkiher in z zmago 15:13 smo izenačili rezultat na 1:1. Sledil je odločilen tretji set, ki so ga z več športne sreče dobili Kanalci z rezultatom 16:14. Tretja tekma je potekala med nami in Kamničani, ki so jo naši igralci gladko dobili in si zagotovili medaljo. Šesta tekma med nami in domačini iz Hoč naj bi po pričakovanjih odločala o prvaku. Ker so tudi domačini v četrti tekmi izgubili proti Kanalcem, nam je ostal le boj za drugo mesto. Gašper Nejc in Mohor so tokrat odigrali vrhunsko, brez treme in gladko premagali na papirju glavne favorite z rezultatom 2:0 (15:10 in 15:6). Po lanskem osvojenem prvem mestu, kjer je igral še Jure Legan, ki je še vedno poškodovan, smo se morali zadovoljiti z drugim mestom in srebrno medaljo. V ekipi so bili še: Žiga Hrovat, Tristan Hrovat, Luka Novak in Vid Urbančič.

VRSTNI RED – UČENCI
1. OŠ KANAL