V sredo, 16.10. 2019, je na igriščih ŠD Zrkovci potekalo državno prvenstvo v odbojki na mivki. Naše učenke so si nastop priborile z zmago na polfinalnem turnirju, fantje pa so tam zasedli 2. mesto in končali s tekmovanjem na 5.-8. mestu. Na finalni turnir so se uvrstile 4 ekipe, igralo pa se je po sistemu vsak z vsakim. Prvo tekmo smo odigrali proti mladi ekipi OŠ Ankaran in jo dobili z 2:0 (15:3, 15:13). Na sosednjem igrišču so učenke OŠ Polzela premagale OŠ Vič z 2:0.

Tako je že naslednja tekma med nami in Polzelo odločala o naslovu prvakinj. Tekma je bila zelo izenačena. Maša, Eva in Lara so se pogumno borile za vsako žogo in v končnicah setov strle odpor nasprotnic. Tekmo je zaključila Nika z odličnim servisom in zmago z 2:0. V zadnji tekmi proti OŠ Vič smo za naslov prvakinj potrebovali zmago v enem setu. Ta se nam je v prvem izmuznila, smo pa potem dobili drugega in tretjega. S tretjo zmago na turnirju smo potrdili naslov državnih prvakinj za šolsko leto 2019/2020.

Šolske državne prvakinje so postale: Maša Pucelj, Nika Pucelj, Eva Nahtigal Lavrič in kapetanka Lara Longar.

Mentor: Bojan Brulec