Letos je že devetič tradicionalno potekal Bodi umetnik – Mednarodni likovni natečaj »Igraj se z mano« z razstavo likovnih del.

Bodi umetnik – Mednarodni likovni natečaj »Igraj se z mano« z otvoritvenim dogodkom (razstava in bogat animacijski program), je del celoletnih aktivnosti, saj razstava po otvoritvi potuje po številnih lokacijah po Sloveniji in tujini. Razstave so zasnovane na način, da jih otroci postavljajo sami.
Bile so izbrane tudi štiri učenke OŠ Žužemberk, ki predstavljajo svoje likovne izdelke na tej razstavi. To so Urša Godec, 5. a; Nika Rugelj, 5. a; Nuša Glavan, 5. b in Sara Sadar, 5. b.
Dekleta so zapisala:
»V četrtek, 4. 2. 2016 smo odšle v Ljubljano v Cankarjev dom na podelitev priznanj. Ko smo prišle v malo dvorano, so bili tam klovni, ki so nas zabavali. Imeli smo hišni bend z reperjem Zlatkom. Po končani pesmi smo prilepili slike drugih otrok na razstavni prostor in nato iskali svoje slike. Potem se je začela podelitev priznanj.
Bilo je lepo in si želimo še več takih dogodkov.«
Zapisala: Blanka Perpar