AKRONIM RUSALKA

Oživitev življenja ob in v reki Temenici (akronim Rusalka)

Naša šola sodeluje v projektu Občine Trebnje za izbor operacij sofinanciranih iz Evropskega sklada za regionalni razvoj (ESRR) za uresničevanje ciljev Strategije lokalnega razvoja na območju LAS Suhe krajine, Temenice in Krke.

Občina Trebnje je v sklopu projekta v sodelovanju z zunanjim izvajalcem, Oddelkom za geografijo Filozofske fakultete v Ljubljani, v sklopu aktivnosti 2 – Izobraževalne delavnice v osnovnih šolah, razvila tematske delavnice za raziskovanje vodnega in obvodnega prostora z vsemi čutili. Delavnice bodo potekale ob Krki, v vasi Krka in v Žužemberku ter Sušici v Dolenjskih Toplicah.

CILJ je spremljanje in spoznavanje okoljskih vsebin na inovativen način.

Na naši šoli bo pilotno izvedena delavnica v sklopu dveh ur na kateri bodo sodelovali učenci 7. a in 7. b, pod vodstvom študentov oddelka za geografijo Filozofske fakultete v Ljubljani. Ostale dejavnosti bodo izvedene v sklopu naravoslovnih ur pouka.

Zapisala: Klara Legan, prof.