V četrtek, 31. marca je potekal že 36. državni festival Turizmu pomaga lastna glava, katerega se naša šola že vrsto let uspešno udeležuje. Vsako leto skupina učencev pripravi raziskovalno nalogo na določeno temo in jo predstavi na turistični tržnici.

Letošnja tema je bila Voda in zdravilni turizem. Naloge so se lotili učenci iz 7.b, 8. a, b in 9. a razreda: Mija Piletič, Žan Prijatelj, Neja Legan, Neža Novak, Klavdija Maver, Maja Pucelj, Nina Dovč, Teja Štravs, Žana Hrovat, Ajda Humek, Žan Pasar in Andraž Pečjak. Na turistični tržnici v Merkator centru v Kamniku so jo uspešno predstavile Mija, Neža, Klavdija, Nina, Žana in Ajda in svojile zlato priznanje.

V svojih raziskavah smo ugotovili, da v svojem kraju pogrešamo poti, ki bi bile namenjene sprostitvi in umiku obiskovalcev od norega tempa življenja. Zagotovo ima naša doline reke Krke idealne dispozicije s svojo naravno lepoto, z reliefno pestrostjo, z bogato kulturno in zgodovinsko dediščino.

Zato smo sestavili načrt za učno pot ob reki Krki, ki bi imela 6 postaj, kot so imitacija, meditacija, reševanje kviza…

Več o naši nalogi pa si lahko preberete na spletni strani šole, kjer je naša naloga objavljena.