V četrtek, 14. 3. 2024, je potekal 34. regijski Otroški parlament. Našo šolo je zastopala učenka Neja Pugelj iz 8. a razreda. Dogodek se je odvijal na OŠ Grm v Novem mestu. Dogodka so se udeležili delegati iz osnovnih šol na Dolenjskem in Beli krajini. Delegate so na začetku nagovoriil predsednik DPM Mojca Novo mesto, podpredsednik Zveze prijateljev mladine, podžupan Mestne občine Novo mesto ter najmlajši občinski svetnik Mestne občine Novo mesto.

Glavna tema Otroškega parlamenta je zelo aktualna Duševno zdravje otrok in mladostnikov. Učenci so v delovnih skupinah razpravljali o podtemah:

• Kaj je duševno zdravje?
  • Vpliv okolja na moje duševno zdravje.
  • Moji viri moči.
  • Spremembe za krepitev mojega razvoja.

Po razpravi v skupinah je sledila razprava vseh sodelujočih delegatov, v kateri se je naša predstavnica odlično odrezala in se vključevala v debato.  Razprava je bila konstruktivna, živahna, učenci so predstavili svoje poglede in razmišljanja ter podali predloge za rešitve.

Zapisala: mentorica Tinka Fric Kočjaž