KOLESARSKI ŠPORTNI DAN

V petek, 17. 6. 2022, smo se učenci 5. b razreda odpravili na kolesarski športni dan. Z nami so šli še trije učitelji in štirje starši. Na šolskem igrišču smo se zbrali ob 7.30. Tam je bil opravljen pregled koles, naredili pa smo tudi nekaj ogrevalnih krogov. Ko smo bili primerno ogreti, smo se odpravili na pot. Previdno smo se spustili do Krke in pot nadaljevali po cesti do Stavče vasi. Na poti med Stavčo vasjo in Dvorom (vožnja po glavni cesti) so nas spremljali tudi policisti, ki so skrbeli za našo varnost. Na Dvoru smo šli čez lesen most, si iz zgornje poti ogledali ostanke železarne in pot nadaljevali proti PŠ Dvor. Na šolskem igrišču PŠ Dvor smo imeli daljši postanek za malico in ogled šole. Nabrali pa smo si tudi novih moči za nadaljevanje poti proti Trebči vasi. Pred zadnjim klancem smo se ustavili pri spomeniku nad Trebčo vasjo. Pot je nato vodila samo še navzdol do OŠ Žužemberk. Ker smo celotno pot opravili brez večjih pripetljajev in nesreč, smo na cilj prišli že ob 11. uri. Prevozili smo 10 kilometrov.

Zapisali: Ines Gregorič in Tea Gregorič