Letos se je ekipa članov podjetniškega krožka ponovno vključila v projekt ZUIP, ki 2. in 3. oktobra ter 9. in 10. oktobra 2020 po modelu B-OŠ poteka na daljavo – preko videokonference z matičnih šol. V okviru programa »Mladim se dogaja« ga vsako leto organizira Javna agencija Spirit, tokrat v sodelovanju s konzorcijem Osnovne šole Dolenjske Toplice, OŠ Grm, OŠ Žužemberk, OŠ Brusnice, OŠ Vavta vas, OŠ Prevole, OŠ Šmihel ter Razvojnim centrom Novo mesto.V omenjenih štirih dneh so in še bodo učenci sedmih različnih šol na podjetniški način reševali podjetniški izziv, ki nam ga je dal Razvojni center Novo mesto na temo aktivnega načina življenja in spodbujanja h gibanju. Letos sodeluje ekipa naših sedmošolcev (Maj, Žan, Žiga, Larisa, Marija in Neja) in vsi so minuli petek in soboto zavzeto sodelovali v timskih  igrah in timskem delu, izdelujejo prototip – tokrat aplikacijo na mobilnih telefonih, čaka pa jih še zadnja faza izdelave ter predstavitev ideje pred komisijo naslednji petek oz. soboto (preko videokonference).

Naj jim zagona in motivacije tudi tokrat na zmanjka. Pa dajmo, mi zmoremo!

Zapisala: Sanja Nose, prof.

Somentorica: Helena Smrke