Učenci obeh osmih razredov so si v okviru poklicne orientacije ogledali srednješolski center v Novem mestu. Bolj natančno so spoznali programe na srednji gradbeni in lesarski šoli. Vključeni so bili v dve delavnici. Na gradbeni šoli so z računalniškim programom opremljali notranjost hiše. Ob tem so največ časa namenili opremljanju svoje sobe. Učenci so dali domišljiji prosto pot in nastalo je kar nekaj zanimivih idej. Na delavnici lesarske šole so izdelali pručke. Mentorji so z njihovimi dijaki pripravili dele, ki so jih učenci spretno sestavili skupaj. Nastalo je 15 pručk, ki smo jih odnesli v šolo. Ob tem moram poudariti, da so tudi učenke z zanimanjem spremljale predstavitev poklicev in se spretno vključile v delavnici. Nekaj utrinkov iz gradbene delavnice si lahko ogledate na fotografijah.

Zapisala: Klara Legan, prof.