Urbanov rojstni dan smo pri Miškolinih praznovali malo drugače. Z njim je prišel tudi njegov očka, Jernej Iskra, in nam z eksperimenti pričaral čudovit dan. Otroci so z zanimanjem opazovali, kako je jajcne zdrsnilo v steklenico, kako so se spreminjale barve, rozine plesale svoj čudoviti ples v pijači z mehurčki, kako je Urbanov očka napravil luč, ki je svetila brez elektrike in še in še. Seveda pa je pika na i bil sladoled, ki ga je g. Jernej naredil kar v igralnici, brez zamrzovalnika v rekordnem času – v 10 minutah.  Mmmm, kako je bil dober. Z užitkom smo ga polizali. Seveda smo na koncu Urbanu za rojstni dan zapeli še pesmice, mu čestitali in mu narisali risbice. Dan je bil nepozaben. Naj zaključim le z besedami otrok: “Urbanov očka je znanstvenik.”

Minka Fric, vzgojiteljica

rojstni 1