Povsod je lepo, a doma je najlepše… Zato smo se ta mesec podali na naš domač vrh-Sveti Peter. Na Laščah se nas je v mrzlem jutru zbralo kar 45 pohodnikov. Dobre volje in toplo oblečeni smo krenili proti vrhu. Sprva smo lahko opazovali ivje po drevesnih vejah, kasneje pa je le-to izginilo v višjih legah, kjer je bilo občutiti prijetno toplotno inverzijo. Prehudih težav s kondicijo nismo imeli, kljub temu, da je bilo med nami, kar nekaj predšolskih otrok. Na vrhu smo bili deležni lepih pogledov na Kamniško-Savinjske Alpe, del Julijskih Alp in bližnje ter daljne griče Dolenjske. Planinci z Dvora so nam postregli s toplim čajem, zaukurili ogenj ter nam s ponosom pokazali njihovo novo kočo. Zahvala predvsem g.Andreju Murnu za pripravljen čaj in moralno spodbudo pri delovanju našega krožka. Vsem udeležencem, predvsem vsem otrokom, čestitam za nov osvojen vrh. Vsi otroci, ki ste vstali na to mrzlo jutro in se povzpeli z nami na »Suhokranjski Triglav« uživate moje globoko občudovanje in spoštovanje. Vsem želim lepe božično-novoletne praznike ter varen korak kjerkoli vas že vodi pot.
Irena Platiše