V ponedeljek, 15. 6. 2020, je osnovnošolsko obveznost zaključila še ena generacija devetošolcev. V obeh oddelkih je bilo po 23 učencev in vsi so uspešno zaključili devetletko. V vseh teh letih so na naši šoli ustvarili veliko lepih spominov in dogodivščin, ki so nas vse bogatile in postavljale na preizkušnjo. Ta generacija je bila posebna, ker je doživela pouk na daljavo in zaradi ukrepov za zajezitev epidemije Covid – 19 malo drugače zaključila šolsko leto. Ker niso imeli običajne valete, so se učiteljem zahvalili po šolskem radiu, poslovili od učencev s skupinskim plesom na igrišču in od staršev na pikniku. Za zadnji šolski dan so pripravili kulturni program s slavnostno podelitvijo priznanj. Na fotografijah si lahko ogledate utrinke zadnjih osnovnošolskih dni. Razredničarki Klara in Kristina jim želiva brezskrbne počitnice in veliko uspehov na njihovih novih poteh.

Zapisala: Klara Legan, prof.

ZAHVALA ZA UČITELJE IN DELAVCE ŠOLE

Devet let trdnega prijateljstva, veselja, napora in uspeha je za nami, ko smo 1. septembra 2011 prvič skočili v 1. r. Takrat se nam je začela dolga devet letna pot skupaj z vami. Sedaj pa smo pripravljeni na še višji prag in še večja vrata. Nad nami je v tem času bdelo mnogo ljudi, ena izmed pomembnejših pa je brez dvoma naša ravnateljica, ga. Mira Kovač. Abeceda, male in velike tiskane črke, kasneje pisane, števila, poštevanka, deljenje. Večkrat so nam rekli, da je računanje igra, ampak še vedno ne razumemo, kaj je pri tej igri zabavnega. Da nam je šlo lažje v glavo, sta nam priskočila na pomoč še Lili in Bine. Prvi razredi so bili bolj živahni, nato pa smo začeli trdno delati. Vsako zimo so nas greli topli radiatorji, za katere so poskrbeli hišniki. »Njami,« kako sta bila malica in kosilo okusna. Za to odlično hrano so vseh devet let skrbele odlične kuharice. En velik kuharski hvala. Tudi na čistočo ne smemo pozabiti, pa na položnice, telefonske klice iz tajništva, kopiranje zapisov, odnašanje izjav v svetovalno službo in še bi lahko naštevali. Vsem iskrena hvala. Gospa knjižničarka ali se spomnite, ko smo vam vsi obljubili, da bomo zlati bralci! No nekaj nas pa le je. V tej naši prekrasni knjižnici smo si izposojali knjige, se učili, kdaj pa samo poklepetali z vami. Da smo uspešno prišli do konca devetega razreda, ste veliko dela in truda vložili vsi učitelji. Vsak ponedeljek ste začeli vestno in odgovorno delo. Na vsakem nepozabnem izletu in ekskurziji ste nas čuvali in z nami klepetali na avtobusu. Res nepozabni trenutki. Hvala učiteljem, da ste nas vsa ta leta bodrili, veliko novega naučili in predvsem radi dobre ocene delili. Devet let šolanja v osnovni šoli je konec. Samo še enkrat bi vam radi izrekli velik in iskren:« HVALA«!. Ne skrbite, ne bomo vas pozabili.

Učenci 9. a in 9. b razreda z razredničarkama Kristino in Klaro

(Skupno 1.819 obiskov, današnjih obiskov 1)