Učenci so tudi letos osvajali bralna priznanja v okviru Bralne značke. Na razredni stopnji je bralno priznanje za Bralno značko osvojilo kar 173 učencev. Za osvojitev bralnega priznanja so morali prebrati 4 knjige, povedati obnovo učiteljici ter se naučiti 3 pesmice.

Vsako leto učence za njihov trud nagradimo. Letos smo se odločili, da bomo učence peljali na nagradni izlet. V torek, 17. 5. 2016, smo odšli v Mirno na Ranč Aladin. Tam so si učenci vodeno ogledali eksotične živali (kamela, lama, ježevec, …) in se igrali na igralih. Seveda smo prej pripravili še kulturni program, v katerem so se predstavile podružnične šole. Letos smo prvič nagradili s knjižno nagrado naj bralce. V vsakem oddelku je naziv »naj bralec« in knjižno nagrado prejel učenec, ki je največkrat obiskal šolsko knjižnico.

Preživeli smo lep dan in upam, da bodo učenci še naprej tako pridno brali. Vsem bralcem na razredni stopnji še enkrat čestitam!

Tinka Fric Kočjaž