V teh (pre)vročih dneh smo z učenci 1. razreda razmišljali, kako bi se lahko ohladili. In, ker je morje predaleč in Krka premrzla, smo se odločili za osvežitev poskrbeti kar na šolskem igrišču.

Učenci so v sredo, 23. 6. 2021, v šolo prinesli brisače, kopalke, vodne pištole, vodne balončke in kreme za sončenje. Ob ritmih poletne glasbe iz zvočnika, smo si naredili pravo »plažno« vzdušje. Pogrnili smo brisače, se namazali s kremo za sončenje, napolnili »municijo« in začela se je igra škropljenja. Neskončno špricanje z vodnimi pištolami ter drugimi različnimi brizgalkami in obmetavanje z vodnimi balončki, je potekalo ob igrivem cviljenju, smejanju in tekanju otrok.

Bili smo mokri od glave do pet. Pa kaj!? Saj je sonce tako močno pripekalo, da je bila tale osvežitev več kot dobrodošla.

Več na fotografijah.

Katarina Vrhovec, prof.