Letovanja so se udeležili predšolski otroci iz skupin Metuljev, Miškolinov in Ribic.

Potekalo je 22. in 23. maja 2015 v Domu Lipa v Črmošnjicah.

Zaradi deževnega vremena so prvi dan potekale dejavnosti v domu. Otroci so na aktiven način spoznavali svoja čutila, se igrali detektiva in iskali mladičke raznih živali. Vendar nas tudi dež ni zmotil in odvrnil od iger na prostem, kot so pastirska igra metanje koze ter streljanje z lokom. Iz gline pa so nastali lipovi listi. Spoznali smo tudi dva morska prašička in vodni želvi.

Zraven vodenih dejavnosti so potekale tudi proste dejavnosti po sobah, kjer so otroci izkazali izredno samostojnost, ko so si sami oblačili blazine, skrbeli za red in poimenovali svoje sobe po junakih in simbolih. Igrali so se razne družabne in namizne igre, uganjali uganke, peli uspavanke ter prisluhnili pravljici za lahko noč. Na “pižama zabavi” z blazinami pa smo se vsi skupaj zabavali.

Ob koncu smo še prejeli Priznanja in se poslovili od osebja in doma.

Kljub slabemu vremenu je letovanje bilo poučno, aktivno in zabavno. Otroci so izjavili, da bi se še vrnili.

vzg. Mateja Repar Silič

letov 1 15