Evakuacija iz prostorov OŠ ŽUŽEMBERK je potrebna predvsem, ko pride do nepredvidenih situacij, ki lahko vplivajo na varnost predšolskih otrok, učencev, zaposlenih in obiskovalcev šole. To je lahko požar, potres, eksplozije, izliv vode, poplave, plaz,..itd. Ko smo zaslišali zvok za evakuacijo iz objekta smo pričeli z evakuacijo. Zagorelo je  v knjižnici, zaradi neznanega vzroka, predvidoma zaradi električne inštalacije. Učenci so pravočasno zapustili šolske prostore, hišnik pa je pregledal ali so prostori prazni ter izklopil elektriko, ki bi v realni situaciji lahko povzročila nadaljne zaplete.Usposobljene osebe za nudenje prve pomoči OŠ ŽUŽEMBERK so pomagali ponesrečencema – pogrešanima osebama na prosto in ju oskrbeli, do prihoda reševalcev.

Cilj evakuacijske vaje je bil dosežen.

Zapisal in fotografirala Helena Smrke